Informacja o stanie konta w ZUS- ie

Lipiec,15,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
konto

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest zobowiązany w terminie do dnia 31 sierpnia każdego roku udostępnić ubezpieczonemu, urodzonemu po dniu 31 grudnia 1948 r., Informację o stanie konta. W Informacji ZUS podaje wysokość:
- zwaloryzowanego kapitału początkowego, o ile został obliczony,
- zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne, z wyłączeniem składek na otwarte fundusze emerytalne i subkonto, . składek na ubezpieczenie emerytalne w wysokości bez waloryzacji w podziale na miesiące, z wyłączeniem składek na OFE i subkonto...

Pozostałe informacje znajdują się na Stronie OPZZ na którą zapraszamy.

Przewodniczący - Jerzy Wysokiński

Czerwiec,30,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
Jerzy

W dniach 24 - 26 czerwca 2020 r. w Piekoszowie pod Kielcami odbyła się Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Związku Zawodowego Inżynierów i Techników przy Orange Polska. 25 czerwca 2020 r. dokonano wyboru władz MOZ ZZIT na kolejną kadencję na lata 2020-2024. Przewodniczącym Zarządu został Jerzy Wysokiński, któremu bardzo serdecznie gratulujemy i cieszymy się na dalszą naszą współpracę. To odpowiedzialność członków naszych organizacji, którzy dokonują tak przemyślanych wyborów władz w organizacjach jesteśmy cały czas wiodącym okręgiem w naszym związku.
Na zdjęciu Przewodniczący Zarządu Jerzy Wysokiński.

Spływ kajakowy - piknik rodzinny

Czerwiec,20,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
spływ

Nasza organizacja ze Świdnika zaprasza na spływ kajakowy połączony z piknikiem rodzinnym. Spływ zaplanowany został na dzień 27 czerwca b.r. tj. sobota. Będzie to piękna trasa kajakowa na rzece Bug w okolicach Włodawy, trasa łatwa i malownicza - polecana na rodzinną rekreację.
Po zakończeniu spływu piknik rodzinny na którym będą podane dania na gorąco.


Wszystkie pozostałe informacje bezpośrednio u Przewodniczącego Piotra Sadowskiego.

Honorowe Wyróżnienie PLP dla

Ireneusza Ćwira

Czerwiec,15,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
Piotr_Cwir

W dniu 3 czerwca b.r. miało miejsce uroczyste wręczenie przyznanych przez Kapitułę VIII edycji Honorowych Wyróżnień PLP pn. "Bene Meritus pro Industria Poloniae" ("Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu") Jesteśmy dumni bowiem to wyróżnienie w tym roku otrzymał nasz Kolega Ireneusz Ćwir. Irek bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za Twoją pracę społeczną zarówno w miejscu pracy jak i w naszym związku ZZIT.


Pismo Przewodniczącego Sekcji

Przemysłu Motoryzacyjnego

Maj,26,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
Irek

W dniu 24 maja b.r. Przewodniczący Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego Ireneusz Ćwir wystosował pismo do Prezesa Rady Ministrów RP Pana Mateusza Morawieckiego. Pismo dotyczy wyzwań przemysłu motoryzacyjnego względem nadchodzących zmian w tej gałęzi gospodarki oraz z problemów wynikłych z epidemii COVID - 19. Pismo w całości w załączniku
WięcejAktualna sytuacja w" PZL

Świdnik" S.A

Maj,12,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
Piotr

Informacja Przewodniczącego ZZIT Piotra Sadowskiego
Informuję, że w zorganizowanym na moją prośbę posiedzeniu, zarejestrowanego oficjalnie w Sejmie, Lubelskiego Zespołu parlamentarnego, który odbyło się w dniu dzisiejszym w Lubelskim Ratuszu uczestniczyło 7 posłów i senator Jacek Bury z opozycyjnych ugrupowań parlamentarnych oraz przedstawiciel rządzącego ugrupowania poseł Artur Soboń. Obecni także byli przewodniczący ZZIT, ZZ Metalowcy, WZZ Sierpień 80 i v-ce przewodniczący NSZZ Solidarność.
WięcejFundusz socjalny

Kwiecień,30,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
FS

Rząd, pod naciskiem OPZZ, wycofuje się z wielu antypracowniczych i antyzwiązkowych propozycji zmian, jednak w dalszym ciągu promuje skandaliczny pomysł likwidacji funduszu socjalnego.
To przewrotny pomysł, aby trudną w czasie pandemii sytuację ekonomiczną pracowników poprawiać z odebranych im pieniędzy. Nie ma na to naszej zgody.

Kierownictwo
Ogólnopolskiego Porozumienia
Związków ZawodowychApel Prezydium OPZZ

Kwiecień,28,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
plakat_1_maja

1 maja to dzień, w którym pracownicy na całym świecie przypominają o prawie do godnego życia. Jeszcze kilka tygodni temu szykowaliśmy się do manifestacji pierwszomajowych w całym kraju. Chcieliśmy przypomnieć rządzącym, że powszechnie dostępna, dobrze zorganizowana i opłacana praca jest gwarantem stabilizacji i zadowolenia obywateli. Tego poczucia bezpieczeństwa nie mieliśmy wówczas, nie mamy go tym bardziej teraz - w czasie pandemii COVID - 19.
WięcejAktualności OPZZ

Kwiecień,26,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
Radzikowski

Apeluję do rządzących. Mniej partyjniactwa i propagandy. Spróbujcie w uczciwym, merytorycznym dialogu ze stroną społeczną przygotować i jak najszybciej wdrożyć przemyślany, realny i skuteczny plan odmrażania gospodarki.
Mija piąty miesiąc od dnia, w którym koronawirus zaczął marsz z mokrego targu w Wuhan aby zawładnąć światem. Co wiemy na pewno? Po pierwsze to, że zawiodły elity władzy, po drugie, że światowa gospodarka stała na bardzo kruchych podstawach. Po trzecie wreszcie, że koszty kryzysu spadają przede wszystkim na zwykłych ludzi. Cóż, suweren wybiera, suweren płaci. Pozostała treść artykułu na stronach OPZZ - zapraszamy do przeczytania. Na zdjęciu Przewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski.


Wielkanoc 2020

Kwiecień,06,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
wielkanoc

Świat Wielkanocnych
Pełnych Nadziei , Miłości.
Optymizmu w pokonywaniu trudności
I wiary w lepsze jutro.

życzy


Zarząd Okręgu lubelskiego
Zaproszenie na strony OPZZ

Kwiecień 01.2020 | Autor: Teresa Paczyńska
OPPZ

Zapraszamy do odwiedzania stron OPZZ na których na bieżąco możemy czytać o wszelkich inicjatywach podejmowanych przez naszą centralę. Korzystając z okazji Zarząd Okręgu Lubelskiego życzy Wszystkim zdrowia i cierpliwości w przetrwaniu tych trudnych dni. Zapraszamy też naszych członków do komunikacji z nami właśnie za pośrednictwem maili.


Dzień Dziecka

Marzec,04,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
Dzien Dziecka

Nasza organizacja w Świdniku zaprasza z okazji Dnia Dziecka do zabawy w obiekcie w Budach. Jest to nowopowstały w gm. Krynice pow. tomaszowski obiekt edukacyjno - rozrywkowy Archipelag Roztocze, to jedyne w Polsce tak wyjątkowe miejsce, w którym wszystkimi zmysłami będzie można poczuć żywioły Roztocza i otaczającego nas świata. Innowacyjne technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) w Empirii stworzą niepowtarzalną szansę łączenia żywiołów oraz skomponowania indywidualnej pamiątki z drukarki 3D.
WięcejSekcja Motoryzacyjna ZZIT

Marzec,01,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
sm

W dniu 28.02.2020 w biurze Zarządu Krajowego ZZIT w Warszawie odbyło się zebrania sprawozdawczo - wyborcze przedstawicieli Sekcji Motoryzacyjnej naszego związku.
Podczas konferencji zostały wyłonione nowe władze na kadencję 2020-2025r w następującym składzie:

- Przewodniczący - Ireneusz Ćwir
- Wiceprzewodniczący - Wojciech Kulej
- Członkowie - Ireneusz Pierzchot , Krzysztof Borowiec


Wszystkim serdecznie gratulujemy życząc jednocześnie owocnej pracy.


Wizyta w Instytucie Lotnictwa w Warszawie

Luty,21,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
Instytut

W dniu 20 lutego emeryci ze świdnickiego Klubu Seniorów Lotnictwa i ZZIT zorganizowali wyjazd do Instytutu Lotnictwa w Warszawie, podczas którego zostali zapoznani z jego aktualną ofertą projektowo-badawczo-usługową oraz zwiedzili najciekawsze stanowiska do prób, w tym laboratorium napędów lotniczych i próby w tunelu aerodynamicznym. Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja możliwości drukarki 3D w zakresie produkcji skomplikowanych części i podzespołów wykonywanych z różnych metali najnowocześniejszą metodą wydruku.


Konferencja OPZZ

Luty,20,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
OPZZ

W dniu 19 lutego 2020 roku w Warszawie w siedzibie OPZZ odbyła się konferencja pt." Co dalej z prawem pracy". Podczas konferencji w 3 panelach tematycznych szczegółowo poruszono następujące zagadnienia:
Aktywne starzenie i podejście międzypokoleniowe : dyskusja dotyczyła zasadności wprowadzenia dodatkowych przerw w pracy, dłuższych urlopów wypoczynkowych, zmian zasad pracy starszych pracowników,
Prawo związkowe : kwestie wejścia przedstawicieli związkowych na teren zakładu pracy i prowadzenia polityki informacyjnej,
Przyszłość prawa pracy: omówiono nowe formy pracy.


Konferencja prasowa OPZZ

Styczeń,24,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
konferencja

23 stycznia br. w Sejmie odbyła się konferencja prasowa Przewodniczącego OPZZ, Andrzeja Radzikowskiego i Szefa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza, dotycząca projektu ustawy o emeryturach stażowych i pomostowych. To właśnie Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych jest jego autorem i inicjatorem. Serdecznie zapraszamy naszych członków na stronę OPZZ wystarczy na naszej stronie kliknąć właściwą zakładkę.
WięcejBukowina Tatrzańska - integracja

Styczeń,16,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
integracja

Zarząd Okręgu Lubelskiego organizuje dla Członków Związku Zawodowego Inżynierów i Techników WYJAZD INTEGRACYJNY !!Zapraszamy w dniach 4 - 6 września 2020 roku do Bukowiny Tatrzańskiej - Górski Ośrodek Wczasowy " Stasinda "na wspaniałą zabawę połączoną ze zwiedzaniem.
WięcejKonferencja OPZZ

Styczeń,15,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
opzz

Zapraszam do udziału w konferencji OPZZ pt. "Co dalej z prawem pracy", organizowanej w dniu 19 lutego br. w siedzibie OPZZ w Warszawie przy ul. Kopernika 36/40, w godz. 10.00 - 15.00.
Podczas konferencji w 3 panelach tematycznych szczegółowo zostaną poruszone następujące zagadnienia:
WięcejPuławy -Bal Karnawałowy

Styczeń,15,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
Bal

To już tradycja, że nasza organizacja w Puławach zaprasza swoich członków na Bal Karnawałowy. Jako Zarząd Okręgu Lubelskiego cieszymy się z takich inicjatyw przede wszystkim dlatego, że to wspaniała integracja członków związku. Gratulujemy pomysłu i już dzisiaj dziękujemy organizatorom za trud jaki wkładają w przygotowanie wspólnej zabawy.
WięcejBarcelona,Lazurowe Wybrzeże...

Styczeń, 14,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
lazurowe_wybrzeze

Serdecznie zapraszamy naszych członków wraz z rodzinami na wycieczkę organizowaną w tym roku. Wycieczka to zwiedzanie między innymi Barcelony, Cannes, Monako , Monte Caarlo . Całość pobytu obejmuje sześć noclegów w tym dwa w Hiszpanii, dwa we Francji oraz dwa we Włoszech. Termin wycieczki 1.06 - 14.06.2020 roku , a głównym organizatorem jest nasza organizacja w Świdniku i Przewodniczący Piotr Sadowski.


Karnawałowy Bal Inżyniera

Styczeń,08,2019 | Autor: Teresa Paczyńska
bal

Związek Zawodowy Inżynierów I Techników Organizacja Międzyzakładowa "PZL-ŚWIDNIK" S.A. zaprasza 22 lutego 2020 roku na Bal Karnawałowy. Bal odbędzie się w Klubie Favilla w Świdniku. Zabawę poprowadzi zespół Gold Misic. W Imieniu organizatora serdecznie zapraszamy członków naszych organizacji związkowych.
Rozliczenie finansowe

organizacji zakładowych

Styczeń,08,2019 | Autor: Teresa Paczyńska
PIT

Przypominamy, że zbliża się termin składania przez organizacje związkowe rocznych rozliczeń podatkowych za 2019 rok. W przypadku wystąpienia problemów z ich przygotowaniem prosimy o zwracanie się po dodatkowe informacje do naszej księgowej lub po pomoc do księgowej Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Inżynierów i Techników.
Nie żyje Jerzy Kizeweter

Styczeń,06,2020 | Autor: Teresa Paczyńska
J.K.

Z wielkim żalem informujemy o śmierci

Jerzego Kizewetera

wieloletniego Pracownika Telekomunikacji Polskiej i Orange Polska S.A. Długoletniego Dyrektora Zakładu Telekomunikacji w Białej Podlaskiej. Byłego Przewodniczącego Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Związku Zawodowego Inżynierów I Techników. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia i zapewniamy o naszej pamięci.

ILA Berlin Air Show 2020

Grudzień,25,2019 | Autor: Teresa Paczyńska
Berlin

Klub Seniorów Lotnictwa w Świdniku wspólnie ze Związkiem Zawodowym Inżynierów I Techników w PZL Świdnik S.A zapraszają w dniach 15 - 18 maja 2020 roku do udziału w wyjeździe na Międzynarodowe Targi Lotnictwa oraz pokazy lotnicze.
Więcej

Co ciekawego u Nas

Posiedzenie OL:

1

ZZIT:

2

Chusty Okręgu Lubelskiego:

3

Jubileusz 30 -lecie ZZIT:

4